Bağlamada Tezene Tavırları Albümü

Bağlama müziğinin tartışmasız en iyi ve özel albümlerinden birisidir Bağlamada Tezene Tavırları albümü. Hocaların hocası Coşkun Güla ve onun yine çok değerli öğrencilerinin/saz arkadaşlarının kaydettikleri bu albümü dinlemediyseniz, lütfen ama lütfen dinleyin. Bu dinginlik ve ahenk emin olun size çok iyi gelecek!

Geçtiğimiz kış kaybettiğimiz rahmetli Bircan Hoca’nın da hem sazıyla hem de sözüyle bu albüme katkıda bulunduğunu not edeyim.
Bu kasedi 99 yılında almıştım ve uzunca bir süre bıkmamacasına dinleyip hatm etmiştim. Sonra da ben böyle saz çalmak istiyorum deyip, bu albümün kapağında yazan adrese, yani Coşkun Hoca’nın Ankara Necatibey’deki dershanesine gidip Coşkun Hoca’yla ve Bircan Hoca’yla tanışmıştım. Ardından da bu değerli hocalardan iki – üç yıl boyunca ders ve feyz alma şansına sahip olmuştum.
Şimdi düşününce ne kadar da şanslıymışım ❤

Bu arada kaset dönemini yaşayanların iyi bildiği bir şeyi hatırladım Hani bazı kasetleri o kadar çok dinlerdik ki o kasetteki bütün parçaları başından sonuna kadar sırasıyla ezberlerdik. Bu albüm de benim bu hissi en kuvvetli şekilde yaşadığım albümlerden: Başımda Altım Tacım biter bitmez zihnim hemen Dersini almış da ediyor ezber adlı türküyü beklemeye başlardı… O yüzden ben de aşağıdaki çalma listesinde bu sıraya sadık kaldım.

Untitled-1

Soldan Sağa: Mehmet Üçer, Coşkun Güla, Bircan Pullukçuoğlu, Sümer Ezgü, Okan Murat Öztürk

Untitled-1-copyaBir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s