Güneş dünyamızı aydınlatırken uzay neden karanlıkta kalıyor? – Prof.Dr.Abdulaziz Bayındır cevaplıyor

Soru? “Güneş dünyamızı aydınlatırken uzay neden karanlıkta kalıyor?”

Prof.Dr.Abdulaziz Bayındır cevaplıyor:
“Güneşin dünyamızı aydınlatması güneş ışınlarının dünyamızda bulunan gündüze çarpmasıyla olur. Yani o gündüz dediğimiz şey 24 saat vardır. Gece ve gündüz iki ayrı varlıktır. Bizim gündüz dediğimiz vakitte gündüz öne geçer, gece dediğimzi vakitte de gece öne geçer. Ama gecenin bir şeyi, göstergesi yoktur, onun için kutup bölgesinde aydınlık geceler olur. Ama gündüzün göstergesi vardır, karanlık gündüzler olmaz. Yani güneş hiç doğmasa bile o gündüzün aydınlığını görebilirsiniz. Gündüz apayrı bir varlıktır. […] Gece ve gündüzün birer ayrı varlık olduğuna dair çok sayıda ayet var. Bunu ilk defa biz ortaya koyduk biliyorsunuz. Şu anda dünyada bir çok ilim adamı bu konudaki makalemizin bitmesini bekliyor.
Türkiye’dekiler de bizden utanıyorlarmış. utanmaya devam etsinler. Çok iyi olur. Onlar da öğrenirler nasıl olsa bir gün.”

Benim anlamadığım bir nokta var, Türkiye’dekiler bizden utanıyorlar derken ne demek istiyor? Bilimsel teorilerinin keskinliği karşısında acze düşen Türkiye’deki ilim adamları kendilerinin teorisizliklerinden dolayı mı utanıyorlar? Yoksa aklıma bile getirdiğimde kötü hissettiğim diğer ihtimal, yani Türkiye’deki bilim insanları hocanın aklı selimin sınırlarını zorlayan dahiyane teorilerinden dolayı hocanın varlığından mı utanıyorlar? Yuh artık! Yoksa yumurtadan çıkan civciv kabuğunu mu beğenmiyor? Yuh artık!Daha ne bekliyor insanlar akademisyenlerden, ilim ve irfan ehlinden? İrfan sahibi olabilmek için herkes atomu mu parçalamak zorunda? Atom daha kaç kere bölünebilir ki? Hakikaten yuh artık!

Hocanın  gündüz ve gece varlıkları (acaba dark matter’den mi bahsediyor?) üstüne yaptığı çalışmalarını dünyadaki pek çok ilim adamı merakla bekliyormuş. Bu çok iyi haber, bu insanların acilen bir bilimsel çalışma grubu oluşturması lazım.  Ben de kendisinin çalışmalarını merakla bekliyorum ve bir an önce mevsimler üstüne olan makalesini yayınlamasını diliyorum. Aklıma hep takılagelmiş olan sorulardan bazılarını burada sıralamak istiyorum: Mevsim bir varlık mıdır, vaşington portakala  yağmur damlası çarparsa hangi mevsim ortaya çıkar? Güle yel değse güz m’olur; Göktaşı dünyaya çarparsa kış m’olur?

fa# sol la

düzelti: Bir arkadaşım uyardı, Abdulaziz Hoca’nın katkıda bulunmaya çalıştığı sorun Olbers paradoksu olabilir dedi. (Ah o uzun ve yalnız) gecelerdeki karanlık gökyüzü [dark night sky]  paradoksu olarak da bilinen Olbers paradoksu sonsuz büyüklükteki statik bir evrende bulunan sonsuz sayıdaki yıldızın varlığına rağmen geceleyin gökyüzünün hala daha karanlık olması durumudur. daha fazla bilgi için bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Olbers’_paradox

Bu arada Theseus paradoksu ile organ nakli meselesini tartışan değerli hocamızın videosuna da bir göz atın lütfen: https://mavciefendi.wordpress.com/2013/11/10/erkeklik-ve-kadinlik-uzvu-nakillerinde-bizleri-bekleyen-gizliacik-tehlikeler/


One Comment on “Güneş dünyamızı aydınlatırken uzay neden karanlıkta kalıyor? – Prof.Dr.Abdulaziz Bayındır cevaplıyor”

  1. melisa dedi ki:

    bence öyle değildir bence güneş ışınları sadece dünyaya göre ışın yansıtıyor
    siz

    praf.olsanız bile bu saçmaaaa


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s